Daj się poznać – Get Noticed – I took a part in competition

Hi,

Daj się poznać

Competition

I’ve heard about DSP2017 (Daj się poznać – Get Noticed) competition. I looked around and I found that it’s for me. Rules: create open source project and write at least 2 post per week. Great. I can develop open source app and constantly write posts on my blog.

My Game

I decided to create an app for language learning. Mainly – German. But not simple app like others, but app like a game. With points, experience, quests and buying stuff to improve main character. Sounds great. A lot of work to do. I hope I will end at least main features of the game.

Posts

What about posts? It will be hard to post twice a week a good quality content. But I will do my best. One post has to be about app I am creating and the second one should be about something related to IT.

Here is a link to competition: http://devstyle.pl/daj-sie-poznac

#DSP2017 and see you 🙂

 

Młody programista. Pełen zapału i marzeń. Leniwy, ale ambitny. Specjalista od blockchain. Przynajmniej sam tak uważa. Tworzy własną kryptowalutę i szuka nowych, ciekawych rozwiązań. Walczy z JavaScript. Chce być jak najlepszym programistą. Programuje aplikację do video konsultacji płatnych krypto https://www.experty.io/. Nie zatrzymuje się i często podróżuje. Nie narzeka na kilometry, tylko pakuje plecak i rusza. Pragnie zostać blogerem i ekspertem.

Please follow and like us:
0

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o