Programowanie bloga albo blogowanie programowania

Programowanie bloga albo blogowanie programowania

Programowanie a blogowanie

Blog programisty

Jedna z najlepszych decyzji, którą podjąłem.  Osobisty dziennik opowiadający o moich postępach. Postępach w programowaniu, osobistym rozwoju, nauce. Ciągle myślę jak jeszcze lepiej pisać posty. Jak rozwinąć blog o nowe elementy czy przemyślenia.

Co daje blog

Pozwala opowiadać o kwestiach technicznych albo ogólnych. Kiedy piszesz o nowych technologiach, rozwiązaniach bardzo wzmacniasz swoje zrozumienie tematu. Musisz naprawdę dobrze ogarniać jak to działa i z czym to się je. Tylko to pozwoli ci napisać odpowiedni tekst, gdzie wszystko wyjaśnisz swojemu czytelnikowi. Wymaga to od ciebie podwójnego wysiłku. Po pierwsze aby się samemu nauczyć, a następnie żeby dokładnie to jeszcze komuś wytłumaczyć.

Dziennik osiągnięć

Ostatnio zauważyłem, że napisałem już ponad 20 postów. To jest dla mnie osiągnięcie. Kiedy wcześniej nie potrafiłem przysiąść i napisać jednego, teraz regularnie wrzucam po kilka w tygodniu. Przeglądałem też ostatnie posty i zobaczyłem ile zrobiłem. Każda linia kodu w LLGame dokładnie opisana. Posty o tym jak mi idzie, co sądzę na dane tematy, parę technicznych. Jestem dumny z siebie.

Możliwości

To jednak mi nie wystarcza i myślę nad nowymi formami. Postaram się wrzucać lepsze posty. Więcej technicznych. Więcej się udzielać. Skupić się na matematyce (tak, matematyce) i programowaniu. Może powstanie też parę postów w innych językach (angielski, niemiecki, hiszpański).

Będzie dobrze.

2 Replies to “Programowanie bloga albo blogowanie programowania”

  1. Dzięki za krzepiące podsumowanie. Uzmysłowiłeś mi, że również mam już sporą drogę za sobą. Warto się często zatrzymywać. Warto zastanawiać co do tej pory się osiągnęło. I jak stać się jeszcze lepszy. Czego życzę Tobie i sobie 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*