Krótko o tworzeniu gier

Krótko o tworzeniu gier

Początek

Tworzenie gier to nie jest łatwe zadanie. Siedzisz godzinami projektując. Długopis skrobie po kolejnych pomazanych kartkach. Stuk odbijających się kartek od kosza wybudza twojego kota. Prycha on i znika z pokoju. Ty nadal trzymasz głowę nad kartką papieru. Przekrwione oczy widzą grę, lecz zdrętwiała ręka nie jest w stanie idealnie jej odwzorować.

Zmęczenie

Parzysz swoje usta kawą. Rozglądasz się i w ciemnym pokoju zauważasz ile już czasu tutaj spędziłeś. Brzuch upomina się o swoje. Idziesz na dół, bierzesz mleko i płatki. Pomysł coraz lepiej się układa w głowie. Mimo zmęczenia dobrze się czujesz. Wiesz, że spędzisz jeszcze wiele godzin pochylony nad laptopem.

Czas

Kilka kartek projektu. Kilka tygodni pisania. Kilka miesięcy promocji. Droga samotnego twórcy.

Promocja

Doświadczenie ci mówi, że nie liczy się produkt, ale promocja. Marketing to podstawa. Ciężko wzdychasz, bo to nie jest to co lubisz robić. Potykasz się na schodach. Śmiejesz się z samego siebie, widząc stos papierów. Robisz im kilka zdjęć. Będzie na później do promocji.

Koniec

Przeglądasz się w lustrze. Zastanawiasz się czy dojdą ci siwe włosy. Jednak te kilka kartek to był dobry pomysł. Śmiejesz się. Przypominasz sobie mem o programiście zamkniętym w ciemnej piwnicy. Tak wyglądało twoje życie przez 3 miesiące. Teraz stoisz w blasku lamp. Przyglądasz się swojemu stoisku. Wokół pełno ludzi. Kilka osób gra, na udostępnionych komputerach. Wielkie litery promują twoją grę. Jesteś z siebie dumny.

Żyłeś tak jak nikt nie chciał żyć a teraz żyjesz tak jak nikt inny nie umie.

Młody programista. Pełen zapału i marzeń. Leniwy, ale ambitny. Specjalista od blockchain. Przynajmniej sam tak uważa. Tworzy własną kryptowalutę i szuka nowych, ciekawych rozwiązań. Walczy z JavaScript. Chce być jak najlepszym programistą. Programuje aplikację do video konsultacji płatnych krypto https://www.experty.io/. Nie zatrzymuje się i często podróżuje. Nie narzeka na kilometry, tylko pakuje plecak i rusza. Pragnie zostać blogerem i ekspertem.

Please follow and like us:
0

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Krótko o tworzeniu gier"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur "ekhart" Dębkowski
Gość

Po raz kolejny, świetny tekst. Doskonały przekaz w przystępnej i interesującej formie 😉 Po raz kolejny też wielkie brawo Ty ;p

Ja
Gość

Mógłbyś pochwalić się tytułem gry, którą wydałeś w blasku fleszy? 😉