Daj się poznać – Get Noticed – I took a part in competition

Hi,

Daj się poznać

Competition

I’ve heard about DSP2017 (Daj się poznać – Get Noticed) competition. I looked around and I found that it’s for me. Rules: create open source project and write at least 2 post per week. Great. I can develop open source app and constantly write posts on my blog.

My Game

I decided to create an app for language learning. Mainly – German. But not simple app like others, but app like a game. With points, experience, quests and buying stuff to improve main character. Sounds great. A lot of work to do. I hope I will end at least main features of the game.

Posts

What about posts? It will be hard to post twice a week a good quality content. But I will do my best. One post has to be about app I am creating and the second one should be about something related to IT.

Here is a link to competition: http://devstyle.pl/daj-sie-poznac

#DSP2017 and see you 🙂

 

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o