Kategorie
Blog DSP2017

Biorę udział w konkursie Daj Się Poznać 2016

Daj Się Poznać

Tak biorę udział

Zdecydowałem się na wzięcie udziału pomimo nadchodzącej matury. Jakoś będzie trzeba to połączyć ale jestem dobrej myśli. Nadchodzący czas pokaże co i jak a teraz planuję aplikacje i jakiś wstępny zestaw tematów na które mogę pisać.

Ale co to jest ?!

No tak. Ale co i jak? A więc jest to konkurs, w którym należy stworzyć jakieś oprogramowanie z otwartym kodem. Wszystko hostowane na platformie  Github (tutaj mój projekt: https://github.com/Patys/LLGame). Do tego należy pisać dwa posty tygodniowo na swoim blogu. Jeden o projekcie, który tworzysz a drugi o czymś z branży IT. Jak coś macie tutaj więcej informacji: http://devstyle.pl/daj-sie-poznac/

Dam radę

Muszę. Dwa posty tygodniowo. Jakieś 2-4h na napisanie ich. Weźmy złoty środek, czyli 3h. Śpię około 6h. A więc matematyko:

24h – 6h = 18h

18h*7dni = 126h

3h/126h * 100% = 2,38%

Chyba będę w stanie poświęcić te powiedzmy 2,5% z całego dnia kiedy jestem na nogach. Dwa posty tygodniowo. Dam radę.

Ale jest też programowanie. Będę programował 2h dziennie – przynajmniej spróbuję. Jest około 90 dni. Wyrzućmy z tego około 20 dni – matury, choroba, zdarzenie losowe itp. Zostaje 70 dni. A więc matematyko:

70dni * 2h = 140h

(Ciekawostki:)

70dni*18h=1260h

140h/1260h*100% = 11,11%

Łatwo nie będzie bo jest to niewielka ilość czasu na to co planuję. Liczę że się wyrobię. Rozpiszę dokładny plan z podziałem zadań i czasu na nie. Powinno się udać.

Obrazek na koniec i trzymajcie kciuki

 

 

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.