Kategorie
Blog DSP2017

Jasonette – natywne aplikacje w JSON ?!

Jasonette – natywne aplikacje w JSON ?!

Aplikacja w JSON

Prosto z ich oficjalnej strony:

Make iOS and Android apps
with just a single JSON,
loaded over HTTP.

Co tu dużo mówić. Biorę to. Postawić serwer, który będzie serwował JSON. To dosłownie kilka chwil. Serwer? A po co. Wystarczy github, pastebin, cokolwiek co potrafi zwrócić JSON. Możliwości chyba nieograniczone. Kwestia tego czy robimy jakąś statyczną aplikację czy bierzemy się za coś ‚normalnego’.

Skąd się o tym dowiedziałem?

Natknąłem się na to przeglądając blog freecodecamp. Tutaj macie link do posta: https://medium.freecodecamp.com/how-to-build-cross-platform-mobile-apps-using-nothing-more-than-a-json-markup-f493abec1873#.7505lad4r Wygląda to bardzo fajnie. Są przykłady gdzie wyświetlany jest zrobiona aplikacja wyświetlająca tweety z twittera albo zdjęcia z instagram. Zrobili też mikroblog z rejestracją i logowaniem. Tak więc możliwości ma całkiem spore.

Kiedy JSON staje się aplikacją

Ciągle zastanawiam się nad stworzeniem aplikacji z użyciem Jasonette. Może to pozwolić na naprawdę szybki rozwój mojej ‚mobilnej kariery’. Kwestia przetestowania jak to tak naprawdę działa. Wydajnościowo wszystko wydaje się opierać na szybkości łącza i serwera. Wszystko natywnie więc od strony androida/iOS raczej nie będzie problemu. Można zrobić logowanie, rejestrację, korzystać z zewnętrznych źródeł np: dla obrazków. Ogólnie wszystko oparte jest o serwer.

Podsumowując

Uważam, że chyba warto obserwować jak to się rozwinie. Projekt jest darmowy i open source. Może sam skorzystam z tej technologi i wtedy wam opiszę jak wygląda to od kuchni.

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.