Kategorie
Blog DSP2017

Programowanie bloga albo blogowanie programowania

Programowanie a blogowanie

Blog programisty

Jedna z najlepszych decyzji, którą podjąłem.  Osobisty dziennik opowiadający o moich postępach. Postępach w programowaniu, osobistym rozwoju, nauce. Ciągle myślę jak jeszcze lepiej pisać posty. Jak rozwinąć blog o nowe elementy czy przemyślenia.

Co daje blog

Pozwala opowiadać o kwestiach technicznych albo ogólnych. Kiedy piszesz o nowych technologiach, rozwiązaniach bardzo wzmacniasz swoje zrozumienie tematu. Musisz naprawdę dobrze ogarniać jak to działa i z czym to się je. Tylko to pozwoli ci napisać odpowiedni tekst, gdzie wszystko wyjaśnisz swojemu czytelnikowi. Wymaga to od ciebie podwójnego wysiłku. Po pierwsze aby się samemu nauczyć, a następnie żeby dokładnie to jeszcze komuś wytłumaczyć.

Dziennik osiągnięć

Ostatnio zauważyłem, że napisałem już ponad 20 postów. To jest dla mnie osiągnięcie. Kiedy wcześniej nie potrafiłem przysiąść i napisać jednego, teraz regularnie wrzucam po kilka w tygodniu. Przeglądałem też ostatnie posty i zobaczyłem ile zrobiłem. Każda linia kodu w LLGame dokładnie opisana. Posty o tym jak mi idzie, co sądzę na dane tematy, parę technicznych. Jestem dumny z siebie.

Możliwości

To jednak mi nie wystarcza i myślę nad nowymi formami. Postaram się wrzucać lepsze posty. Więcej technicznych. Więcej się udzielać. Skupić się na matematyce (tak, matematyce) i programowaniu. Może powstanie też parę postów w innych językach (angielski, niemiecki, hiszpański).

Będzie dobrze.

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur "ekhart" Dębkowski
Gość

Dzięki za krzepiące podsumowanie. Uzmysłowiłeś mi, że również mam już sporą drogę za sobą. Warto się często zatrzymywać. Warto zastanawiać co do tej pory się osiągnęło. I jak stać się jeszcze lepszy. Czego życzę Tobie i sobie 😉