Kategorie
Blog DSP2017

A po maturach chodziliśmy… PROGRAMOWAĆ

A po maturach chodziliśmy… PROGRAMOWAĆ

Matury

Były i się w sumie skończyły. Przynajmniej dla mnie. Trochę stresu i po wszystkim. Nic wielkiego na szczęście, kolejny egzamin taki sam jak co roku. Technikum pozdrawia 🙂 Teraz nadszedł czas abym zdecydował co robić, a to nigdy nie jest łatwe.

Programowanie

To co chcę robić w życiu jest dosyć proste. Po prostu programować. I na tym oprę swoje plany.

Elektronika

Czyli moje hobby 🙂 Nie dość, że programuje to znam się na elektronice. Chyba idealne połączenie. Postaram się rozwinąć moje umiejętności w tworzeniu urządzeń opartych o na przykład arduino. Możliwe, że pojawi się też coś tutaj, jakiś artykuł, poradnik czy coś w tym stylu.

Firma

Kiedy zacznie się zgadzać hajs, to trzeba będzie ją otworzyć. Inteligentne systemy, automatyka i robotyka, analiza danych oparta o big data(chociaż w wypadku skali w jakiej będzie działać to small data), statystykę i sztuczną inteligencję. Będzie to połączenie tego co kocham i czym się interesuję. Uwiecznienie 6 lat planów dla tej firmy. Znajomość programowania, elektroniki, prowadzenia i zarządzania firmą, inwestowania na giełdzie i trzech języków obcych nie wzięła się znikąd. To efekty pracy nad stworzeniem firmy, która będzie w stanie zmienić przynajmniej okolicę. Mam nadzieję, że było warto poświęcić tyle czasu i siły aby wszystko jakoś wyszło. Również mam nadzieję, że tak słabo zinformatyzowana okolica jest gotowa na tak nowoczesne rozwiązania.

Języki obce

Z dumą mówię, że znam trzy. Angielski, niemiecki, hiszpański. Z tego dwa zdawane na maturze – angielski i niemiecki. Muszę jedynie jeszcze doszlifować swój hiszpański i pomyślę nad kolejnymi językami. Do wyboru mam francuski, arabski i chiński. Jeszcze nie wiem, który wybiorę. Zastanawiam czy uczyć się kolejnego europejskiego – francuski, czy wziąć się za bardziej egzotyczne języki. Francuski nie sprawi mi raczej problemu ze względu na znajomość wszystkich otaczających go języków. Trzeba będzie pomyśleć.

Blog

Możliwe, że pojawi się mała przerwa. Postaram się aby jej nie było, ale strasznie mało czasu mi zostaje aby wykonać wszystko co zaplanowałem. Nie piszę na zapas co jest może powodem, dla którego posty nie ukazują się regularnie, ale nie lubię pisać na zapas. Tak wiele się zmienia w moim myśleniu, wiedzy, że artykuł napisany tydzień później z pewnością wyglądałby inaczej.

Podsumowanie

To początek wielkich zmian w moim życiu. Skończyła się szkoła, matury zdane. Czas pomyśleć o pracy, firmie, pieniądzach i szczęściu. Czas wykonać mój wielki plan. Trzymajcie kciuki!

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.