Kategorie
Blog DSP2017

Wspaniałe podsumowanie wspaniałego konkursu, czyli co dalej…

Wspaniałe podsumowanie wspaniałego konkursu,

czyli co dalej…

Konkurs Daj Się Poznać

To był wspaniały czas. Spędzony programując i pisząc bloga. Szczerze to programowanie nie wyszło za dobrze, ponieważ nie skończyłem projektu oraz nie napisałem wszystkich historii z tej gry, ale za to skupiłem się na blogu. Rozwijałem go, pisałem posty, kupiłem nawet książkę „Magia Słów” Joanny Wrycza-Bekier. Posty teraz pisze się łatwiej, stosując zasady z tej książki. Dodatkowo  promocja na facebooku przyciągnęła trochę ‚widowni’ do mnie. Ogólnie jestem zadowolony z tego co osiągnąłem. Blog to genialne źródło poszerzania wiedzy. I nie tylko źródło, ale również miejsce ujścia naszych myśli. Dziennik, który pokazuje postęp pracy.

Co osiągnąłem?

Blog to wyzwanie. Ile czasu zajmie mi sporządzenie tekstu?  Jak przekazać swoje myśli? Dlaczego ten post jest lepszy od innych? Pytania wymagające za każdym razem odpowiedzi. Na każdym etapie. Na początku plan. Potem myśl: czy oni mnie zrozumieją? Na koniec analiza i próba zrozumienia jak ten post wypadł na tle innych. To wyzwanie sprawiło, że teraz potrafię lepiej zarządzać czasem. Szybciej i ciekawiej pisać. Myśleć krytycznie o moich tekstach i tworzyć je coraz lepiej. Blog stał się dla mnie narzędziem do ćwiczenia swojej wytrwałości, formułowania swoich myśli i poszerzania wiedzy. Osiągnąłem wiele. Więcej niż się spodziewałem.

Co dalej?

Na pewno nie koniec. Myślę nad małą zmianą i publikowaniem krótkich programistycznych historyjek. Do tego planuję robić to w kilku językach. Ponadto chcę zacząć wrzucać posty typowo techniczne o programowaniu lub elektronice. To będzie dobra zmiana, ponieważ rozwinie mój pisarski warsztat (jeśli mogę go tak teraz nazwać) oraz będę mógł dokumentować swoją wiedzę i mieć pewność, że dobrze ją przyswoiłem.

Dzięki

Wielkie dzięki za ten konkurs. Dzięki za to, że mogłem się wykazać.

Coś się kończy, coś się zaczyna.

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.