Kategorie
Blog DSP2017

Krótko o tworzeniu gier

Krótko o tworzeniu gier

Początek

Tworzenie gier to nie jest łatwe zadanie. Siedzisz godzinami projektując. Długopis skrobie po kolejnych pomazanych kartkach. Stuk odbijających się kartek od kosza wybudza twojego kota. Prycha on i znika z pokoju. Ty nadal trzymasz głowę nad kartką papieru. Przekrwione oczy widzą grę, lecz zdrętwiała ręka nie jest w stanie idealnie jej odwzorować.

Zmęczenie

Parzysz swoje usta kawą. Rozglądasz się i w ciemnym pokoju zauważasz ile już czasu tutaj spędziłeś. Brzuch upomina się o swoje. Idziesz na dół, bierzesz mleko i płatki. Pomysł coraz lepiej się układa w głowie. Mimo zmęczenia dobrze się czujesz. Wiesz, że spędzisz jeszcze wiele godzin pochylony nad laptopem.

Czas

Kilka kartek projektu. Kilka tygodni pisania. Kilka miesięcy promocji. Droga samotnego twórcy.

Promocja

Doświadczenie ci mówi, że nie liczy się produkt, ale promocja. Marketing to podstawa. Ciężko wzdychasz, bo to nie jest to co lubisz robić. Potykasz się na schodach. Śmiejesz się z samego siebie, widząc stos papierów. Robisz im kilka zdjęć. Będzie na później do promocji.

Koniec

Przeglądasz się w lustrze. Zastanawiasz się czy dojdą ci siwe włosy. Jednak te kilka kartek to był dobry pomysł. Śmiejesz się. Przypominasz sobie mem o programiście zamkniętym w ciemnej piwnicy. Tak wyglądało twoje życie przez 3 miesiące. Teraz stoisz w blasku lamp. Przyglądasz się swojemu stoisku. Wokół pełno ludzi. Kilka osób gra, na udostępnionych komputerach. Wielkie litery promują twoją grę. Jesteś z siebie dumny.

Żyłeś tak jak nikt nie chciał żyć a teraz żyjesz tak jak nikt inny nie umie.

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur "ekhart" Dębkowski
Gość

Po raz kolejny, świetny tekst. Doskonały przekaz w przystępnej i interesującej formie 😉 Po raz kolejny też wielkie brawo Ty ;p

Ja
Gość
Ja

Mógłbyś pochwalić się tytułem gry, którą wydałeś w blasku fleszy? 😉