Kategorie
Blog

Sztuka pisania

Cześć

To jest czas na to, aby wyjaśnić co się dzieje na moim blogu. Regularni czytelnicy zapewne zauważą wiele zmian. Od wyglądu, po działy. Jak dla mnie wszystko wygląda o wiele lepiej. Dodało mi to też pewności i chęci do dalszego pisania. Uznałem, że uczynię z tego bloga coś wyjątkowego. Pomnik mojej działalności. Odrobinę się zmienił też charakter wpisów. Na początku były gry i ich tworzenie. Jednak zdecydowałem, że poświęcę więcej czasu na rzeczy, które pozwalają o wiele lepiej się rozwijać.

Przygoda pisania

Tak. To jest przygoda. Każde słowo musi ciąć jak miecz. Może nie jest łatwo. Nie zawsze wychodzi. Ale czasami zaczyna to wychodzić i każde słowo przychodzi naturalnie, prosto z myśli, gdzie wszystko się zaczyna. Początki są ciężkie. Jednak teraz skończył się ten czas i obecnie muszę się rozwijać, dokumentując każde wyzwanie tutaj. Tak. Tutaj.

Magia JavaScript

Życie to momenty. W jednym z nich na pewno zadałeś sobie pytanie czy magia istnieje. Dla mnie istnieje w wielu miejscach. Jedno z nich to współczesna technologia. Jej częścią jest JavaScript. Występuje on wszędzie. Chcesz zrobić stronę? Bierz JavaScript. Chcesz zrobić aplikację? I tak użyjesz JavaScript. A może gra? Chyba wiesz co się przyda.

Tak więc będę pokazywał krok po kroku jego magię. Zapewne nie nada się dla osoby, która stawia pierwsze kroki, ale jak już umiesz napisać hello world to z pewnością stanie się strumykiem wiedzy. Wypełni on luki i wyczyści niejasności.

Sztuka języków

Miliardy ludzi mówią. Miliony tym samym językiem. Miliony innym. Ja chcę należeć do wszystkich milionów. Nie chcę być uwarunkowany tylko jedną rzeczywistością. Rzeczywistość to język. Słowa zmieniają otoczenie, mają wielką moc, która odpowiednio wykorzystana zmienia świat. To wielkie i naiwne słowa. Mam nadzieję, że coś zmienią w mojej rzeczywistości.

Dziennik Nauki Niemieckiego i Hiszpańskiego. To będą pierwsze dzienniki. Czasami krótkie posty. Czasami długie aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości i rozwinąć temat. Wyzwanie, którego postanowiłem się podjąć. Ma sprawić, że bez problemu będę w stanie porozumieć się z innymi. Napisać email czy porozmawiać. Zapewne popełnię tysiące błędów. Gramatyka będzie leżeć. Jednak te dzienniki mają być moim dokumentem. Moim aktem, że jednak się uczyłem i każda pomyłka coś zmieniała. Jakie będą efekty? …

Moc Blockchain

Nowość. Jest niewielu prawdziwych specjalistów od tej technologii. Ja chcę się stać jednym z najlepszych. Jak? Ucząc się i pokazując Wam tutaj efekty. Od podstaw co to jest, przez implementację blockchain, własną kryptowalutę, po własny biznes. Krok po kroku do zostania ekspertem. Mówi się, że aby zostać mistrzem w danej dziedzinie trzeba 10 000 godzin. Nie zamierzam tyle ich poświęcić. Wszystko zależy od sposobu w jaki się uczymy i jak ten czas wykorzystujemy. Źródło Ale jakbędzie trzeba napiszę 10 000 postów, żeby to udowodnić. Zobaczymy.

Cele

Określiłem cele. Może nie do końca jasno. Czas rzucić trochę światła, na piękne słowa zasnute jesienną mgłą.
Magia JavaScript
Seria 20 postów. Pokrywająca wiedzę o ES6.
Sztuka języków
Przynajmniej jeden post do każdego dziennika tygodniowo.
Podsumowania co 5 postów, o tym, jak dobrze mi idzie.
Moc Blockchain
Posty na temat tej technologii. Jej implementacja i rozwój.
Posty nie będą zapewne regularne ze względu na ilość czasu jaką trzeba poświęcić na stworzenie dobrego kodu.
Seria zakłada implementację własnej kryptowaluty i rozwiązania opartego o blockchain, a następnie rozwój biznesu związanego z tym.

Dziękuję

To już ponad pół roku odkąd regularnie wrzucam posty. Cieszę się, że jesteście ze mną. Wiele dla mnie znaczy to, że ktoś rzeczywiście to czyta. Ogromna to motywacja do dalszego pisania. Mam nadzieję, że będzie Was coraz więcej.

Cytat dla Was. Żebyście nigdy nie odpuszczali.

Nigdy nie odpuszczamy – mówił Nocny Wędrowiec. Do końca. Dopóki żyjesz, walczysz. Dopóki możesz myśleć, walczysz. To umysł jest bronią. Reszta to narzędzia. Nie mają znaczenia. Można je zdobyć, zrobić albo zastąpić. – (Jarosław Grzędowicz z książki Pan Lodowego Ogrodu)

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur Dębkowski | ekhart.pl
Gość

Pół roku to dobry moment na refleksje. Co się udało, co nie, dokąd dalej iść.
Cieszę się, że nadal nam towarzyszysz w tej przygodzie. Powodzenia!

Andrzej Wywrotka
Gość
Andrzej Wywrotka

Ziomuś, zamiast pisać beznadziejne, pseudointeligentne posty, których się nie da czytać, spędziłbyś ten czas na nauce czegoś pożytecznego. Twój kod jest żałosny i wali amatorszczyzną na kilka kilometrów, Twoje gry są zaprojektowane na kolanie, a taki z Ciebie czarodziej jak z koziej dupy trąba. Pominę już styl Twoich postów – Czytanie ich boli. Patrzysz z góry na swojego czytelnika, próbujesz być poetycki, ale poezja i informatyka nie idą w parze – Zwłaszcza beznadziejna poezja. Jeżeli bawisz się w publicystykę, to staraj się pisać zrozumiale, a nie wpychać swoje historyjki które się niczego nie trzymają i tonę epitetów wepchanych na siłę.… Czytaj więcej »