Zaczynamy – dzień 1

Dzień pierwszy

Masa moich pomysłów nie wyszła. Wstawałem i olewałem to. Nie wiem czemu, skoro chciałem to osiągnąć. Wikipedia pisze, że jest to prokrastynacja (tendencja, utożsamiana z odwlekaniem, opóźnianiem lub przekładaniem czegoś na później, ujawniająca się w różnych dziedzinach życia. Przez pojęcie prokrastynacji rozumieć należy dobrowolne zwlekanie z realizacją zamierzonych działań, pomimo posiadanej świadomości pogorszenia sytuacji wskutek opóźnienia).

Masakra. Kiedy chcesz coś w życiu osiągnąć to musisz nad tym pracować! Świetnie. Wiem to. Tylko nic to nie zmienia. Upadła seria Dziennika Nauki Języka. Napisałem 3 posty, tak po połowie. Wylądowały w śmietniku. Nie nadawały się do publikacji. Zapytasz czemu? Bo były beznadziejne? Nie. Tak źle to nie było. Po prostu były niedokończone. Nie mogłem do nich wrócić, odwlekałem to i zrozumiałem, że codzienna seria w tej formie nie wyjdzie.

Cele, postanowienia, marzenia

Nie. Żadnych celi, żadnych postanowień, żadnych marzeń.

Nie mogę ich mieć skoro i tak na nie nie będę pracował. Marnować życie na narzekanie, myślenie jak to inni mają lepiej? To chyba Polska codzienność. A może nawet nie Polska. To występuje wszędzie ale łatwiej lecieć stereotypem.

Co teraz?

Regularność. Nie tyle praca nad celami a monotonne robienie pewnych elementów. Zacznę prosto. Codziennie rano post. Na temat tego co chcę zrobić. Co zrobiłem dnia poprzedniego i jak mi to poszło.

Na co liczę?

Na początek nawyku. Motywacja pozwala zaczynać, jednak nawyki ciągną nas ku sukcesowi.

Zaczynamy

Języki obce

Codziennie na email dostaję dwa słowa. Jedno po niemiecku a drugie po hiszpańsku. Do tej pory nic z nimi nie robiłem. Nawet ich nie czytałem, tylko oznaczałem że odebrane. Teraz się ich uczę. Dosłownie teraz.

wünschen – życzyć – Kann ich dir Glück wünschen ? (Mogę Ci życzyć szczęścia?) – chyba idealne słowo na dzisiaj, przyda mi się wiele szczęścia.

la humedad – wilgotność – La humedad es alta. (Wilgotność jest wysoka)

No i są dwa słówka na dziś. Wynik 2 (+2/tyg). Lubię liczby więc będę to też liczbami podsumowywał.

Matematyka i blockchain

Chcę również dzisiaj poczytać i zrozumieć jak działają klucze prywatne i publiczne od strony matematyki. Pouczę się z tego: http://kryptopolonia.info/matematyka-kryjaca-sie-za-bitcoin/

Jutro dam Wam znać co z tego wyszło.

JavaScript

Dzisiaj obejrzę ten filmik:

Jest również wersja w formie artykułu, która pozwoli mi doczytać o tym czego nie zrozumiem: https://medium.com/humans-create-software/factory-functions-in-javascript-video-d38e49802555

Podsumowanie

Postaram się skupiać na trzech rzeczach dziennie. Nie koniecznie zawsze będą to takie ‚działy’. Chcę, żeby to mi pomogło w osiąganiu sukcesu. Jak wytrzymam tydzień to ustalę sobie cele.

Zostały mi dwie serie na blogu, które realizuje. Jedna o blockchain a druga o JavaScript. Będą one również powstawały. Niekoniecznie będą tutaj pojawiać się informacje, że coś nad nimi robię. Jednak staram się je przygotowywać, gdyż stały się popularne i mam motywację, żeby je robić. Niedługo się pojawią kolejne posty.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o