Ciężkie poranki – dzień 2

Dzień drugi

Wstałem. Nie było łatwo. Wiadomo, jest jesień, łóżko ciepłe. Nie chce się ruszyć człowiekowi. Mała walka z samym sobą i zwycięstwo. Szum laptopa, kawa i do pracy. Teraz muszę też wcześniej wstawać, żeby przygotować post. Będą prawdopodobnie pojawiać się o 10:00. Nie chcę ich wrzucać od razu po napisaniu. Może jeszcze wpadnie jakaś myśl o poranku i uda mi się dopisać coś.

Jak mi poszło wczoraj?

No nie było źle. Słówka pamiętam, wünschen i la humedad.

JavaScript obejrzałem i bardzo fajny pomysł na obejście problemu z this. Jednak brakuje mi rozwiązania bezpośrednio w class. Może z czasem to dojdzie albo zrobią  słówko here czy coś w tym stylu dla prawdziwie prywatnych pól 🙂

Blockchain nie idzie tak łatwo. Jest to ciężki artykuł i dzisiaj z nim jeszcze raz powalczę. Coś tam zrozumiałem, ale jeszcze nie na tyle żeby przygotować artykuł.

Nasze słówko na dzisiaj

Uwaga ….

die Tochter – córka – Ich habe keine Tochter. (Nie mam córki)

el pecho – klatka piersiowa – Quiero tener el pecho alto. (Chcę mieć dużą klatkę)

JavaScript

Ten filmik już oglądałem. Jednak jest genialny. Ostatnio wyskoczył mi w proponowanych i zapisałem sobie link. Jest to opis jak działa event loop w JavaScript. Niesamowicie pomocny materiał do zrozumienia dlaczego i w jaki sposób pracować z asynchronicznymi elementami. Dzisiaj sobie go powtórzę.

Blockchain

Nie poszło mi najlepiej wczoraj z tym tematem. Jednak Rzym w jeden dzień nie zbudowano. Dzisiaj jeszcze raz przysiądę się do wczorajszego artykułu i znajdę więcej materiałów na jutro. I możliwe, że też na kolejne dni. Chciałbym na weekend przygotować już artykuł.

Podsumowanie

Minął jeden dzień i jestem zadowolony. Motywacja jest duża, ale to dopiero początek. Jednak coraz bardziej mi się podoba to codzienne pisanie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o