Języki obce – dzień 3

Dzień trzeci

Dzisiaj mam dużo pracy. Odpuszczę sobie na dziś JavaScript i Blockchain. Skupię się tylko na językach. Muszę się nauczyć około 50 słów z angielskiego. Do tego przydałoby się ogarnąć materiał na studia. Ale najpierw…

Co tam wczoraj się działo?

Wiadomo słówka (wünschen, die Tochter, la humedad, el pecho). Nie będę ich wszystkich wypisywał za każdym razem, ale te 2 lub 3 ostatnie z każdego języka napiszę dla przypomnienia.

Blockchain i to generowanie kluczy. W sumie jakoś policzyć to umiem. Pozostało mi to samemu na kartce rozrysować i policzyć dla innych liczb.

Ten wykład o event loop wiele mi dał. Dzięki niemu zrozumiałem w końcu jak działa asynchroniczność i dlaczego kod nie wykonuje się po kolei tak jak ma to w innych językach tylko potrafi ‚przeskoczyć’.

Słowo na dziś

Słowo niemieckie: besser – lepiej – Ich will besser sein. – Chcę być lepszy.

Słowo hiszpańskie: mentiroso – kłamca – Es mentiroso. – On jest kłamcą.

Dziękuję.

JavaScript i Blockchain

Niestety dzisiaj to odpuszczam. Wynika to z liczby zadań do zrobienia. Jednak jeśli znacie jakieś ciekawe materiały to śmiało mi je podeślijcie. Zapoznam się z nimi wieczorem.

Podsumowanie

Trzeci dzień. Nie jest źle. Dzisiaj mam sporo prywatnych zadań, dlatego nie mogę w pełni poświęcić się rozwojowi w formie jakiej bym chciał. No ale jakoś zacząłem i trzymam się tego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o