Dzień 4

Muszę zrobić przerwę. Na weekend prawdopodobnie nie pojawią się posty. Zacząłem studia i teraz muszę dojeżdżać z Mazur do Warszawy a to długa droga. Laptopa nie biorę, jest ciężki a chcę się skupić na wykładach. Możliwość sprawdzenia facebooka, bloga, wiadomości czy giełdy byłaby duża i strasznie rozpraszałaby mnie.

Kolejny post pojawi się w poniedziałek. Tak jak obiecałem. Po niedzieli też pojawi się nowy post dotyczący blockchain. Około wtorku, może środy. Ciężko mi powiedzieć, bo muszę być zadowolony z postu a to wymaga wielu poprawek.

Podsumujmy wczoraj

Niemiecki: wünschen, die Tochter, besser – czyli życzyć, córka, lepiej

Hiszpański: la humedad, el pecho, mentiroso – czyli wilgotność, klatka piersiowa, kłamca

Pamiętam wszystkie trzy. Jestem zadowolony z postępu. Nie jest jakiś ogromny, jednak wcześniej nie byłem nawet w stanie nauczyć się jednego słowa. Teraz uczę się już dwóch, a do tego angielski prywatnie.

Od jakiegoś czasu myślę nad jakimś kursem przygotowującym do egzaminu CAE. Sporo bym się nauczył, a nie wątpię że mój angielski nie jest idealny. Jak sądzicie? Macie jakieś zdanie do tego egzaminu czy lepiej poszukać kursu przygotowującego do czegoś innego?

Słowa na dziś

das Abendessen – kolacja – Ich will das Abendessen essen. – Chcę zjeść kolację.

perder – stracić – Yo no puedo perder. – Nie mogę stracić.

JavaScript


Tym razem trochę o różnicach jak decydować, czy typ ma być opisany tym co robi czy tym czym jest. Trochę to zagmatwane, jednak ten filmik mam nadzieję, że wytłumaczy to dokładnie mi i Wam.

Blockchain

Tutaj trochę o generowaniu kluczy publicznych. Implementacja jest w python. Jednak nie powinno być problemu z jej przepisaniem na JavaScript. Pomoże mi to zrozumieć idee kluczy w blockchainie.

Podsumowanie

Zaczyna się ciężki weekend. Mam wiele pracy przed sobą i muszę sobie rozplanować masę rzeczy. Codzienne pisanie pomaga. Wiem, że każdego dnia muszę napisać pewien tekst, który rozplanuje mi chociaż trochę dzień.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o