Dzień 4

Muszę zrobić przerwę. Na weekend prawdopodobnie nie pojawią się posty. Zacząłem studia i teraz muszę dojeżdżać z Mazur do Warszawy a to długa droga. Laptopa nie biorę, jest ciężki a chcę się skupić na wykładach. Możliwość sprawdzenia facebooka, bloga, wiadomości czy giełdy byłaby duża i strasznie rozpraszałaby mnie.

Kolejny post pojawi się w poniedziałek. Tak jak obiecałem. Po niedzieli też pojawi się nowy post dotyczący blockchain. Około wtorku, może środy. Ciężko mi powiedzieć, bo muszę być zadowolony z postu a to wymaga wielu poprawek.

Podsumujmy wczoraj

Niemiecki: wünschen, die Tochter, besser – czyli życzyć, córka, lepiej

Hiszpański: la humedad, el pecho, mentiroso – czyli wilgotność, klatka piersiowa, kłamca

Pamiętam wszystkie trzy. Jestem zadowolony z postępu. Nie jest jakiś ogromny, jednak wcześniej nie byłem nawet w stanie nauczyć się jednego słowa. Teraz uczę się już dwóch, a do tego angielski prywatnie.

Od jakiegoś czasu myślę nad jakimś kursem przygotowującym do egzaminu CAE. Sporo bym się nauczył, a nie wątpię że mój angielski nie jest idealny. Jak sądzicie? Macie jakieś zdanie do tego egzaminu czy lepiej poszukać kursu przygotowującego do czegoś innego?

Słowa na dziś

das Abendessen – kolacja – Ich will das Abendessen essen. – Chcę zjeść kolację.

perder – stracić – Yo no puedo perder. – Nie mogę stracić.

JavaScript


Tym razem trochę o różnicach jak decydować, czy typ ma być opisany tym co robi czy tym czym jest. Trochę to zagmatwane, jednak ten filmik mam nadzieję, że wytłumaczy to dokładnie mi i Wam.

Blockchain

Tutaj trochę o generowaniu kluczy publicznych. Implementacja jest w python. Jednak nie powinno być problemu z jej przepisaniem na JavaScript. Pomoże mi to zrozumieć idee kluczy w blockchainie.

Podsumowanie

Zaczyna się ciężki weekend. Mam wiele pracy przed sobą i muszę sobie rozplanować masę rzeczy. Codzienne pisanie pomaga. Wiem, że każdego dnia muszę napisać pewien tekst, który rozplanuje mi chociaż trochę dzień.

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o