Wróciłem – dzień 5

Dzień 5

Wróciłem. Nie napisałem wczoraj postu. Nie miałem jeszcze siły, żeby się do tego zabrać. Wyjazdy są dosyć ciężki. Jest to 4h drogi w jedną stronę (jeśli uda się załatwić auto na blablacar). Później trzeba się dostać na uczelnię, ogarnąć hotel. Wszystko autobusami albo na piechotę. Nie jest łatwo i zajmuje dużo czasu. W sobotę 12h wykładów. W niedzielę 8h ćwiczeń.

Pomimo takiego obciążenia jestem zadowolony, że studiuję. Wracam wykończony, jednak nie zniechęca mnie to. Wiele osób mówi, że nie warto jak się już ma pracę jako programista, iść na studia. Kompletna głupota. Studia pozwalają na systematyczny, ułożony według jakiegoś programu rozwój. Wielu programistów po nauczeniu się technologii i pracy w niej zaprzestaje nauki. Rozwijają się tylko w jej kierunku nie zauważając innych możliwości. Kończą jako programiści jakiejś starej technologii i są jedynie w stanie naśmiewać się z innych.

Studia

Wszystko zależy od podejścia. Chcę jak najwięcej skorzystać, jak najwięcej się nauczyć. Przeznaczam na to ogromne ilości pieniędzy, czasu i siły. Stąd staram się wyciągnąć z tych wykładów jak najwięcej. Słucham, robię notatki i pytam. Trochę dziwnie się czuję pośród wielu osób, które uważają to za nudne czy niepotrzebne im.

Wydają tak jak ja pieniądze, czas i siły, jednak podchodzą z ignorancją do tego. Śpią, siedzą w telefonach i nie słuchają. Jest to przykre, że nie poszli tam bo lubią się tego uczyć i chcą rozwijać, tylko sądzą, że marnują tam czas.

Słowa na dziś

etwas – coś – Ich habe etwas – Mam coś.

la llave – klucz – Yo tengo la llave – Ja mam klucz.

JavaScript i Blockchain

Przyznaję się. Nie obejrzałem. Nie starczyło mi czasu bo wyjeżdżałem w piątek dosyć wcześniej. Tak więc ponawiam:

Podsumowanie

Wiele rzeczy mnie podłamało. Brak chęci rozwoju u ludzi. Ich ignorancja i marnowanie zasobów. Przykro mi jest z tym. Jednak czuję się dzięki temu lepiej, ponieważ wiem, że chyba idę w dobrą stronę. Nie na skróty, aby zaliczyć, tylko aby rzeczywiście stać się ekspertem, człowiekiem renesansu, technologii.

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o