Dzień 7

Cześć,

Skończyłem nowy post o blockchain. Udało mi się. Masa informacji zawarta w ponad tysiącu słów. Jestem dumny z tych postów. Pozwalają mi się rozwijać. Dzięki nim zdobywam wiedzę, często też pojawią się mi pomysły w głowie do realizacji. Nowe serie, nowe działalności. Przygotowuję sobie listę tego co zamierzam zrobić. Jest ona coraz dłuższa.

Poza pomysłami posiadam cele. Ambitne. Duże. Nie zwykłe zacznę biegać. Chociaż też jest to dobry cel. Wszystko zależy co dla nas jest ważne. U mnie jest ich 11. Planuję je na długi czas. Rok, pół albo nawet więcej.

Czas na podsumowanie. Z 11 celów zrealizowałem 2. Tylko dwa jednak są to niemałe cele, które zmieniają całe życie i podejście do niego. Przez rok dwa cele z 11. Większość chciałaby osiągnąć w tym czasie wszystko. Nie o to chodzi. Jednym z tych celi było otwarcie własnej firmy. Zrealizowałem to. Jestem dumnym przedsiębiorcą. Ważne jest, żeby mieć cele ogromne, zdecydowanie ponad siły. Mają przytłaczać i wywoływać strach. Trzeba odnosić wiele, ale naprawdę wiele porażek próbując je zrealizować. Dlaczego? Cel zrealizowany w ten sposób zmienia życie. Zmienia charakter i nawyki. Rok temu nie miałem pojęcia o blogowaniu, nie miałem firmy, nie mogłem zdalnie pracować, nie znałem się na kryptowalutach, nie potrafiłem zadbać o siebie. Dzisiaj nie jest to już problemem. Przez rok miałem tysiące porażek, dosłownie. Ciągle wątpiłem czy dam radę. Jednak się udało. Ważne żeby się nie poddawać.

Słowo na dziś

die Ferien – ferie – Ich mag die Ferien. – Lubię ferie

pesado – ciężki – Trabajar es pesado. – Praca jest ciężka.

JavaScript

Warto się zapoznać z var, const, let. Może wydawać się to oczywiste jak one działają, lecz dla powtórzenia wolę obejrzeć sobie:

Blockchain

Jaki wpływ ma blockchain na otaczający nas świat? Jaki wpływ na różne gałęzie gospodarki ma blockchain? Zobaczcie sami:

Podsumowanie

Dzisiaj było trochę moich przemyśleń. Jak teraz to czytam, to są trochę naiwne. Pewnie mało osób uwierzy. Trzeba samemu przejść taką drogę, żeby nie były to tylko słowa. Chciałem na początku to usunąć, ale zostawię. Taki mały manifest, jakich jest pełno w Internecie.

Jak tam mi szło wczoraj? Przedwczoraj? Dobrze. Wpadłem na parę nowych pomysłów dotyczących kolejnych serii. Czytam książkę o matematyce i jest całkiem fajna. Uczy myślenia a nie regułek. Języków się nie uczyłem niestety. Muszę coś z tym w końcu zrobić. Ciągle mi nie wychodzi.

Za to jest nowy post o blockchain. Zredagowany na ten moment. Gotowy. Po południu go udostępnię.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o