Konkrety – dzień pierwszy po miesiącu

Konkrety

Trochę ogólnie pogadałem w ostatnim poście. Teraz czas na coś sensownego. Zacznijmy od końca.

Podsumowanie

Ostatni miesiąc nie owocował w zbyt wiele postów niestety. Masę czasu poświęcałem rzeczom, które wpływały na blog, lecz nie widzieliście tego bezpośrednio. Byłem uparty i starałem się dalej prowadzić serię o blockchain. Jest to najczęściej czytana seria na moim blogu. Pojedynczy wpis czyta od 500 do 1000 unikalnych użytkowników w ciągu miesiąca. Jest to wynik zaskakujący dla mnie. Nie spodziewałem się przyciągnąć uwagi tylu osób.

Wracam z codzienną serią. Nie przynosi ona tak wspaniałych wyników, ale pozwala mi ćwiczyć pisanie. Nawiązywać kontakt z Wami. Poprawiłem też sekcję komentarzy. Możecie używać wordpressa, facebooka czy disqus. Zmieniłem wygląd na bardziej przejrzysty. Mam jeszcze parę pomysłów do wdrążenia.

Oprócz codziennej serii myślę o jakiś vlogach lub materiałach na youtube. Fajnie byłoby coś takiego zacząć 🙂 Chyba każdemu młodemu człowiekowi marzy się kariera youtubera 😀

Dzisiaj

Dzisiaj jest dzień do planowania. Muszę ustalić co i kiedy będę robił. Mam teraz biuro, gdzie mogę usystematyzować swoje działania. Zaczną się pojawiać regularne posty. Będę w stanie skupić się na większej liczbie elementów w ciągu dnia. Pracując z domu za dużo rzeczy nas rozprasza i nie można się w pełni skupić. Teraz, skoro wynająłem specjalne miejsce aby się rozwijać, wykorzystam je najlepiej jak się da. Efekty zobaczycie już wkrótce.

Wczoraj i jutro

Wczoraj już podsumowałem, tak jak przedwczoraj itd. Co będzie jutro? Zobaczymy. Planuję zawsze rano albo czasami wieczorem. Ważne jest żeby żyć spontanicznie. Ale też nie przesadzać z tym. Mieć rutynę – pozwoli ona utrzymać nawyki, zastąpi motywację. Ale nigdy nie planować za daleko do przodu. Życie mnie nauczyło, że takie coś wymaga o wiele większej pracy i przygotowania, niż gdybym to samo wymyślił na ostatnią chwilę. To jest jak z odkładaniem. Można to samo wykonać przez cały tydzień skoro ma się dużo czasu, albo odkładać na ostatnią chwilę i skończyć to w godzinę.

Wstęp

Zainspirował mnie Mireczek. Też bloger. Stworzył system: https://trzypoziomy.pl/zadania/Może czas na mnie z taką stroną. Z moimi celami. Codziennie aktualizowana. Zmienić zwykłe zadania w grę. Każde zadanie będzie miało swój poziom, swoją liczbę która będzie się zwiększać lub zmniejszać w zależności czy to zrealizuje. Zobaczymy jak to wyjdzie. Mam nadzieję, że pomożecie mi w tym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o