Kategorie
Codzienny Patryk

Praca – dzień piąty

Praca

Bardzo lubię moją pracę. Dużo programuję i się uczę. Wiele osób nie lubi się uczyć, bo od razu kojarzy to ze szkołą. Jednak samodzielna nauka jest o wiele, wiele przyjemniejsza. Uczysz się tego co chcesz, a nie tego co musisz. Ostatnio zacząłem uczyć się też inwestować. Traktuję to jak pracę, bo ma przynieść zyski. Siedzę w temacie krypto, więc od tego zacznę. Zawsze się trochę poduczę giełdy i jak ona działa. Ciekawe jak mi to pójdzie. W sumie ostatnio strasznie mnie to interesuje. Są tam pieniądze i operujesz tylko na nich. Trochę jak gra komputerowa. Co trzeba zrobić aby Twoje wyniki były lepsze?

Gra

Fajnie byłoby stworzyć grę, gdzie rozwijasz swoją postać na podstawie inwestycji. Dodać parę elementów dynamicznych, żeby zwiększyć jej potencjał – wydarzenia typu: „ktoś ogłasza bankructwo” albo „planowane inwestycje firmy X w regionie Y” i trzeba szybko reagować. Zrobić dużo wydarzeń, urozmaicić rozgrywkę poprzez decyzje kiedy spać, przez co przepada nam trochę czasu na inwestycje, do tego dodać różne giełdy w różnych miejscach przez co omija się sesję jakiejś giełdy. Wszystko fajnie powiązać i może wyjść coś ciekawego. Zrobić różne wersje gry, dynamiczna na godzinną sesję albo czas wolniej leci i możesz sobie śledzić godzinami wykresy i ćwiczyć. Do tego jakąś prostą sztuczną inteligencję na podstawie sieci neuronowych. Przygotować startowo 10 graczy komputerowych i potem wymieniać ich na podstawie algorytmów genetycznych – po przegranej czy coś. Element losowości zapewni, że gracze komputerowi nie będą niezwyciężeni. Poza tym można ustawić jakieś ograniczenia dla nich. Nawet fajna gra powstałaby. Może przygotuję jakiś dokument z designem. Na razie sobie zapisze na blogu, żeby o tym nie zapomnieć.

Wallet

Muszę przygotować w weekend implementację portfeli do kolejnego posta. Wiele osób dopytuje i nie może się doczekać.Strasznie mnie boli, kiedy muszę im odpisywać, że niestety nie mogę się zorganizować. W tą sobotę pójdę do biura i przygotuję kod oraz postaram się napisać tekst o tym. Ilość pracy jaką jestem obecnie przytłoczony wybija mnie z rytmu, ale jakoś daję radę, zobaczymy po świętach. Pewnie będzie jej jeszcze więcej.

Lato

Nie mogę doczekać się lata. W zimę człowiek staje się strasznie nieproduktywny. Ciężko jest wstać rano i ruszyć się do pracy. Masakra. Nie mogę się doczekać chociaż wiosny. Zniknie problem ze wstawaniem. Będzie lepsze samopoczucie. Zima może jest piękna, ale strasznie niepraktyczna i demotywująca. W przyszłości chyba będzie trzeba zimować w ciepłych krajach. Może zrobię z tego cel?

Naprzód

W ogóle zapomniałem przygotować listę celi. Ech, przydałoby się wziąć za to. Mam już trochę ich. Chciałbym wypisać wszystkie takie o których mogę wam opowiedzieć. Prywatne zachowam dla siebie. Niedługo zrobię stronę. Cele Patryka. Brzmi dobrze.

 

Do zobaczenia wkrótce

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.