Kategorie
Codzienny Patryk

Decyzje i moja nieobecność

Codziennik po przerwie

Mineło sporo czasu od „codziennego” posta. Zresztą nic dziwnego. Wiele pozmieniało się w moim życiu. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto.

Experty

Skończył się mój czas w Experty. Dalej tworzą aplikację i niedługo zobaczycie efekt pracy zespołu. Już jest odliczanie na stronie (Experty). Gdy wyjdzie to sprawdzimy czy dobrze mi poszło w praktyce tworzenie takiego produktu. Mam nadzieję że parę osób zadzwoni zamienić parę słów o blockchainach, decentralizacji i programowaniu. Z chęcią pogadam 😀

Cele i pomysły

Muszę rozpisać sobie cele. Proste, w sumie bardziej zadania. Nieprzekraczające tygodnia. Mieć ich kilka i ustalić co, kiedy i jak zrobić. Napisać co będzie potrzebne, ile czasu ma zająć i co chcę dzięki temu osiągnąć. Da mi to sporo motywacji. Będę wiedział co muszę przeznaczyć aby wypracować pewną wartość. Pomoże mi w przyszłości. Wiele osób nie zastanawia się co może mu dać nauka w dłuższym rozrachunku. Moim początkiem były gry. Programowanie ich. To było moje jedyne doświadczenie. Nie miałem pojęcia o tworzeniu stron czy aplikacji biznesowych. Dostałem szansę od wspaniałych ludzi i tak z wiedzą o robieniu gier mogłem zacząć pisać serwisy do sprzedaży. Było ciężko. Potem różne programy do zarządzania magazynami. W końcu pojawił się react i tworzenie serwisów internetowych. Aż nadeszły czasy experty i tworzenie aplikacji mobilnych. W dodatku w oparciu o blockchain. Kompletny kosmos. Teraz stawiam kolejny krok w stronę biznesu. Jestem w szoku jak daleko zaszedłem przez ten czas. Wraz z końcem szkoły, całe życie spadło mi na moją głowę. I zrobiłem wszystko co mogłem. Tak jak wspomniałem – kosmos. Jednak z tyłu głowy nadal tkwi od czego to wszystko się zaczęło. Ciągle myślę jak wykorzystać decentralizację, moją wiedzę z webdevu do stworzenia czegoś większego.

Blog

Jednak najpierw dokończę zaczęte tematy. Stworzę do końca blockchain. To dla mnie ważne. Przygotuję kurs solidity. Zbiorę całą widzę z tego tematu w coś większego. Następnie uporządkuję blog. Nie wiem jeszcze dokładnie w jaki sposób ani jak będzie to miało docelowo działać. Liczę też na Wasze sugestie co tutaj zmienić. Fajnie byłoby zrobić coś większego z moich projektów.

Pasja

Jak widać po zdjęciach znalazłem miejsce do odpoczynku. W pobliskiej stajni przy wspaniałych zwierzętach. Najważniejsza osoba w moim życiu pokazała mi jak bardzo niesamowite jest przebywanie wśród zwierząt. Nauka jeżdżenia na koniach oraz współpracy z nimi dała mi naprawdę dużo. Pokazała pewne wartości, o których zacząłem zapominać. Pęd życia zwalnia podczas chwil w stajni. Mogę pomyśleć i odetchnąć. Złapać oddech pełen świeżego powietrza. Wśród tak mądrych zwierząt trzeba się nauczyć cierpliwości i zrozumienia.

Netguru

Jak się mówi? Należy sięgać wysoko. Tak więc z jednego z najlepszych na świecie ICO (sprawdźcie forbes, icn, the street) po najszybciej się rozwijającą firmę w Europie. Tak, dołączyłem do Netguru. Kolejna okazja pracować z najlepszymi w branży. Może niekoniecznie przy blockchain, ale nadal rozwijając swoje programistyczne umiejętności.

Jak połączyć pracę zdalną, rozwój osobisty oraz zainteresowania? Z pewnością nie jest łatwo, ale udało mi się dołączyć do zespołu ludzi nastawionych na sukces. Bardzo pozytywnych! Kultura pracy mnie zaskoczyła i jestem pełen pozytywnych wrażeń. Dopiero zaczynam, ale czuję się bardzo dobrze w teamie. Nie odstaję i nie wychylam się. Doświadczenie zebrane w poprzednich pracach punktuje tutaj i szybciej wchodzę w projekt. Uwielbiam dawać z siebie wszystko i na razie to stoi przede mną. Pokazać swoją wartość wśród innych.

Co dalej?

Wśród tego całego zamieszania trochę zaniedbałem bloga. Przez dosyć długi czas wrzucałem chociaż jeden post w tygodniu. Czas do tego wrócić. Od strony technicznej jestem w sumie gotowy. Mam działający kod pod solidity. Na ukończeniu jest bezpośrednie połączenie między blockchainami. Do tego sporo pomysłów jest w mojej głowie.

Wiele zmian ciągnie za sobą długi okres powrotu do pewnych rutyn. Między innymi pisania. Tak więc trochę zajmie mi powrót, ale myślę na początek nad codziennymi postami. Gdzie zawsze musiałem mieć coś do przekazania i mogłem się wykazać kreatywnością. Niedługo wrócimy do tego.

Skoro pracuję z najlepszymi, muszę do nich dorównać. Otaczam się jak najlepszymi ludźmi, więc idę ciągle do przodu. Nieustannie.

Dziękuję

Trochę się rozpisałem. Szczerze mam o wiele więcej do opowiedzenia. Zacznijmy. A na ten moment dziękuję Wam. Za to, że czytacie i jesteście gdzieś tam.

Autor: Patryk Szczygło - PatysBlog

Programista? Tak. Specjalista od blockchain? Tak. Przynajmniej sam tak uważa. Programuje i tworzy własną kryptowalutę na blogu. Realizuje pomysły i projekty. Nie narzeka i walczy o swoje. Chce być najlepszym programistą. Tworzył aplikację do konsultacji wideo. Wszystko płatne w krypto: Experty Teraz jest programistą w Netguru. Najszybciej rozwijająca się firmą w Europie. Programuje z najlepszymi i stara im się dorównać. Podróżuje z marzeniami o byciu ekspertem i blogerem. Od czegoś jednak trzeba zacząć. Od zapału, zajawki, pomysłu. Od dzisiaj.

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
J J
Gość
J J

Życzę motywacji do działania na blogu! Śledzę od jakiegoś czasu i wyczekuję finałowej wersji blockchaina..kawał dobrej roboty!